Balonowe 800-lecie Opola

W tym roku miasto Opole świętuje swoje ośmiosetlecie. W ramach obchodów przewidzianych jest wiele atrakcji związanych z różnymi dziedzinami sztuki i kultury i z historią miasta.

Ja ze znajomymi postanowiłam się udać na Dni Opola (18-21 maja) i wziąć udział w pokazie lotów balonowych. Rzutem na taśmę zdążyłyśmy na odlot paru ostatnich powietrznych statków, jeszcze w ciągu dnia. Balony startowały z wałów Wyspy Bolko, naprzeciw amfiteatru. Następnie udałyśmy się na zwiedzanie tego urokliwego miasta- . Przy okazji zahaczyłyśmy o przyjemną knajpkę Wintydż (ul. Szpitalna 17)- śmiało możemy polecić pomysłowe, smaczne Shaki (menu na Facebooku).

Ostatnim punktem naszej wycieczki był nocny pokaz balonów, który odbył się w Parku koło Osiedla Armii Krajowej. Nastawiłyśmy się na nocne loty balonów, jednak organizatorzy ograniczyli się do pokazu balonów podświetlanych palnikami  przy  akompaniamencie muzyki. Niestety nie było to z sobą zgrane, efekty dźwiękowe i świetlne rozmijały się, mimo to opuściłyśmy pokaz w dobrych nastrojach.

Imprezy z okazji  jubileuszu miasta organizowane są przez cały  rok. Opole jest stosunkowo niedaleko od Wrocławia, w sam raz za krótki weekendowy wypad.