Jazz niepospolita

Koncert zespołu odbył się w klubie Stara Piwnica, w ramach Ethno Jazz Festivalu. Grupa tworzy instrumentalną muzykę z pogranicza nu-jazzu, post-rocka i psychodelii, sprawnie łącząc jazzową tradycję z nowoczesnością. Ich twórczością zainteresowałam się niedawno.
W skład kwintetu wchodzą Stefan Nowakowski (bas), Wojtek Oleksiak (perkusja), Michał Przerwa–Tetmajer (gitara elektryczna), Michał Załęski (instrumenty klawiszowe).

W swojej historii zespól grał już między innymi trasy w Chinach (w trakcie której powstał album „Live Made In China”), Szkocji czy Szwecji, spotykając się dużym uznaniem.

Podczas występu, chłopcy, promowali swoją ostatnią płytę „Humanitarium”, przy tworzeniu, której współpracowali z Natalią Przybysz i Noviką. Kwartet bardzo dobrze sprawdza się podczas grania na żywo, z dużą łatwością przekazując, swoją muzyką, szerokie spektrum nastrojów i uczuć.

Supportem warszawskich jazzmanów był zespół WATER BOOGIE SYSTEM, który poznali podczas występów w Szwecji. Jest to czwórka wykonawców (trzech panów i wokalistka), grająca połączenie muzyki elektrycznej i jazzu. Ich utwory są zróżnicowane- od spokojnych, po bardzo energiczne i skoczne.

Oba zespoły spotkały się z pozytywnym przyjęciem widowni.