Medytacje w Imparcie

Mirabai Ceiba to zespół grający utwory medytacyjne, word music i muzykę instrumentalną. W jego stały skład wchodzą Markus Siebera (Niemcy) i Angelike Baumbach (urodzona w Arizonie, wychowana w Meksyku), którzy tworzą parę również w zyciu codziennym. Podczas koncertu w Imparcie towarzyszył im skrzypek Bogdan Djukic.

O synergii kulturowej, która jest kluczowym motywem twórczości zespołu świadczy już sama jego nazwa. Mirabai była antyczną indyjską pieśniarką, ceiba, to z kolei bardzo wysokie, rozłożyste, święte drzewo, czczone przez mieszkańców Ameryki Południowej. Od pierwszych wykonywanych przez artystów nut płynie w stronę publiczności pozytywna energia i poczucie spokoju. Pomimo, że koncert grany był w dużej Sali, atmosfera zrobiła się szybko intymna i przyjazna, dzięki otwartości artystów i temu, że nie unikali kontaktu z publicznością.

Mirabai Ceiba wykonują swoje utwory w języku hiszpańskim, angielskim, sięgają po poezję hinduskich filozofów. Niewątpliwą zaletą zespołu jest dźwięczny, kobiecy wokal Angeliki (harfa, fortepian) i głęboki, męski głos Markus’a (gitara), które bardzo dobrze z sobą współgrają tworząc magiczny klimat. Na scenie nie ma nic, oprócz wykonawców, ich instrumentów i gry świateł, wczuwając się w atmosferę można łatwo zapomnieć o tłumie osób współuczestniczącym w widowisku i odpłynąć.