Marchewkowe pole, tytułowy utwór z albumu, będącego muzyczną ilustracją serialu animowanego „O duch takich, co ukradli Księży”. W skrócie opowiada ona o duch braciach- nieletnich, rudych zarazach, którzy postanawiają uciec z domu i naucz trochę krwi napotkanym postaciom. Rock, jako muzyka buntownicza, wpasowuje się w klimat idealnie.
Bajka ta, zarówno w sferze graficznej jak i muzycznej, jest świetnym przykładem poważnego traktowania najmniejszego odbiorcy i przykładem na to, że można go, dzięki temu, wychować na świadomego, wymagającego, dorosłego odbiorcę. Specyficzne poczucie humoru to już efekt uboczny, z którym da się żyć.
Parę słów o samym zespole. Dinozaurów rocka, w dobrym tego słowa znaczeniu, nie trzeba nikomu przedstawiać. Przytoczę jednak parę ciekawostek. Powstał on w 1981 roku we Wrocławiu. Za oficjalny debiut koncertowy uznaje się występ formacji na otwarciu warszawskiego klubu studenckiego Park, 14 sierpnia 1982. Przez Lasy Pank przewinęli się, swego czasu, tacy znani muzycy jak Grzegorz Ciechowski czy Zbigniew Hołdys. Sam Borysewicz ma za sobą epizod występów w Budce Suflera. Ostatnio zespół wydał nowa płytę.
To co? Po marcheweczce?