Muzyka małych instrumentów

Zespół został założony w 2006 roku. Swój debiutanci koncert zagrał na festiwalu Era Nowe Horyzonty, rok później, na swoim koncie ma wygrana Nurtu OFF 29 PPA. Muzycy w swojej twórczości sięgają po małogabarytowe instrumenty profesjonalne, ale również po instrumenty- zabawki i wszystko inne co wydaję dźwięki a jest nie wielkich rozmiarów. Artyści część instrumentów tworzą sami.

Zespół, w którego skład wchodzą Paweł Romańczuk, Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Iwona Sztucka i Magdalena Nekanda-Trepka, tworzy swoje kompozycje jak i interpretacje utworów innych twórców. Wymienić tu można dzieła Juliana Józefa Antonisza (artystę plastyka, twórcę filmów animowanych ale i kompozytora) czy Fryderyka Chopina. Muzycy nagrywają muzykę filmową i do audiobooków, współtworzą audycje radiowe.

Muzyka tworzona przez zespół jest na pewno czymś rzadko spotykanym w skali światowej. Brzmi zaskakująco, nieoczywiście, mechanicznie i „ kreskówkowo” ale nie infantylnie. Artyści cały czas szukają nowych inspiracji i pomysłów, nowych brzmień.

Myślę, że jest to dobra propozycja na okres izolacji, do posłuchania na homeoffis-ie, dla umilenia domowych obowiązków czy do nicnierobienia.