L.U.C.- frunąc w dobra stronę

Prywatnie Łukasz Rostkowski- człowiek orkiestra. Rodzimy raper, bitbokser i producent muzyczny, absolwent prawa UWr i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.Współtwórca zespołu Kanał Audytywny. Zdobywca Paszportu Polityki i nagrody nadawane przez miasto Wrocław- WARTO. Urodził się w Zielonej Górze, ale większość swojego dorosłego życia związał z stolicą Dolnego Śląska.

Artysta nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki, działa z różnymi twórcami, wśród nich wymienić można Urszulę Dudziak, Leszka Możdżera, Marię Peszek, Sarsę czy Bovską. Zaangażowany w wiele projektów kulturowo-artystycznych, w tym słuchowisko War/Sawa Zrozumieć Polskę, płyta konceptualna Kosmosstumostów czy  tworzonego wraz z innymi artystami, przerstawenia Cosmic Underground odgrywanie w pociągu jadącym z z Estonii do Portugalii.

Pod czas trwania Europejskiej Stolicy Kultury 2016- współtwórca spektakli i wydarzeń muzycznych, między innymi widowiska  Alchemia światła czy multikulturowego REBEL BABEL ENSEMBLE. Podczas pierwszej wrocławskiej Nocy Literatury czytał siedząc na Krześle Kantora, bardzo dobrze interpretując tekst, „Nieśmiałego Argentyńczyka”.

Za co go lubię? Za to, że sodowa nie uderzyła mu do głowy,  za oczu cie chóru,  za nie udawanie kogoś innego i dystans do siebie. Za inteligentne teksty utworów i za ciągle poszukiwanie nowego.

A na blogu jeden z nowych utworów.